Browsing Tag

Artan Bano

Shkumbini në ajër, Bano: Nuk kam asnjë kontakt me drejtuesit

Pushime verore të zgjatura po kalon Shkumbini, që këtë sezon u ngjit në Kategorinë e Parë. Skuadra peqinase nuk e ka gjetur ende mundësinë që të organizohet në prag të sezonit të ri, që nis më 14 shtator. Në pritje ka mbetur edhe trajneri…

Bano: Pazare e kompromise, më shumë luhet jashtë fushe

Shkumbini e ka liruar vendin e parë javën e shkuar, pasi u ndal në barazim me Delvinën në transfertë. Tashmë në krye është Devolli i drejtuar nga Stavri Nica, ndërkohë që peqinasit ende nuk e kanë kaluar atë që u ndodhi javën e shkuar.…

Bano: Asgjë nuk ka mbaruar, por mbetemi të parët

Shkumbini kryesues ndiqet nga Devolli me vetëm me 1 pikë diferencë. Peqinasit nuk ndjehen të qetë për mbajtjen e kreut dhe këtë e pranon për SportEkspres.com edhe trajneri lushnjar i peqinasve, Artan Bano. Ai thekson se Butrinti nuk…

Artan Bano: Nuk presim dhurata, terrenet “rivali” ynë

Nesër Kategoria e Dytë do të nisë me ndeshjet e javës së 16-të, ku në të dy grupet do të luhen takime interesante. Në Grupin B, i veçantë është “derbi” Maliqi-Devolli. Gjithsesi, Artan Bano, trajneri i Shkumbinit kryesues, deklaron se…

Shkumbini me marsh kryesuesi, Bano i fokusuar në merkato

Edhe pse për skuadrat e Kategorisë së Dytë ka më shumë kohë përgatitjeje në periudhën dimërore, te skuadra e Shkumbinit pushimet kanë qenë të limituara. Përgatitjet e skuadrës kanë nisur që në datën 4 janar, dhe trajneri Artan Bano…

Shkumbini i ri nis nga Bano, ja plani

Pas rënies në Kategorinë e Dytë, peqinasit po mendojnë për ringritjen e ekipit dhe kthimin në Kategorinë e Parë. Pas takimit me Kryetarin e Bashkisë, z. Hasalla, i cili mban edhe pozicionin e presidentit te klubit, administratori Astri Isai…

Lushnja në “udhëkryq”, fati i Banos nuk dihet

Zëra pro dhe kundër largimit të ish-trajnerit, por ende nuk ka një vendim zyrtar. Kryebashkiaku Tushe se ka thënë ende fjalën e fundit, por... Arjan Likja Dorëheqja e Artan Banos nga drejtimi i pankinës verdhejeshile menjëherë pas…