Browsing Tag

Armand Duka

Duka nuk duron më, tani në gjyq me Erjon Braçen

Replikat kanë qenë të shumta mes Erjon Braçes dhe Armand Dukës. Deputeti socialist nuk i ka kursyer shpesh herë kritikat ndaj kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, ndërkohë që tanimë do të ketë një betejë ligjore. Sipas…

Duka: Sulm i orkestruar, ja pse duhet të qëndrojë Panuçi

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, reagoi fill pas humbjes me Skocinë dhe kërkoi qetësi, pasi një klimë e tillë nuk i shërben kombëtares, sidomos kur sulmet nuk janë të karakterit sportiv. Së fundmi Duka ka folur edhe…

E ardhmja e Panuçit dhe humbja në Skoci, Duka mban qëndrim

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptarë të Futbollit, ka lëshuar një deklaratë pas humbjes me Skocinë. Kreu i qeverisë shqiptare të futbollit bën thirrje që të mos trajtohet si një tragjedi kjo disfatë, ndërkohë që nga ana tjetër…

Grezda bashkohet me Kombëtaren

Shqipëria përballet me Skocinë prej orës 20:45. Kuqezinjtë e drejtuar nga Panuçi duan pikë, ndërkohë që në tribunë do të jetë edhe një tifoz special si Eros Grezda. Anësori tani edhe është i lidhur ngushtë me Skocinë, pasi Gllasgou…

Zbërthehet Armand Duka: Binaku, Strakosha dhe… Skocia

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptarë të Futbollit, u shfaq i kënaqur pas fitores me Izraelin në Nations League. Në një intervistë të dhënë për Ora News, Duka analizoi fitoren e fundit, veçoi Binakun dhe Strakoshën, ndërkohë që foli edhe…

Kampionati jubile, Armand Duka vjen me një mesazh special!

Të premten topin nis të rrotullohet në Superiore. Klubet janë bërë gati për nisjen e kampionatit, ndërkohë që sikurse ndodh zakonisht, edhe presidenti Armand Duka ka diçka për të thënë. Mesazhi kryesor është: “Sezon të mbarë dhe një garë sa…