Browsing Tag

Ardian Mema

Mema: Rezultate të çuditshme, nuk fitohet pa luftuar!

Ardian Mema, trajneri i Tiranës, pas ndeshjes së humbur në derbi me Partizanin u ndal të fliste për mediat dhe fillimisht deklaroi: “Kemi luajtur ndaj një ekipi shumë të fortë siç është Partizani dhe me meritë doli kampion. Ua uroj…

Luftëtarët e derbit dhe porosia e Gaz Demit, gati për betejë

Partizani-Tirana, derbi. Luhet për qytetin, për krenarinë e tifozëve. Një ndeshje ndryshe nga të tjerat, edhe sikur të luhej në kushte të tjera. “Demat e kuq” mund të ngrenë trofeun e titullit kampion pas 26 vitesh dhe këtë mund ta bëjnë…

Padrejtësi te Tirana? Daja ka një mesazh për trajnerin

Asion Daja ishte autori i një goli fantastik në takimin e sotëm ku Tirana mposhti Luftëtarin me shifrat 5 – 3 dhe siguroi biletën për në finalen e Kupës së Shqipërisë. Në intervistën e dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”,…

Tirana e re nis nga Mema dhe… 4 afrime, e zbulon Halili

Tirana këtë sezon dështoi të luftonte në kampionat për të kapur Europën, por është pranë finales së Kupës së Shqipërisë. Një fitore të mërkurën me Luftëtarin do i kualifikonte bardheblutë, që kanë nisur të mendojnë që tani për të ardhmen.…

Bulku kritikon Memën: Nuk duhen bërë aventura!

Sokol Bulku është një nga ata që ka provuar të luajë me Tiranën dhe Partizanin. I ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH, ai foli për derbin e kryeqytetit fillimisht. “Shpresoj të mos ketë tension dhe të flitet vetëm për futboll. Ju…

Mema: I kam në kokë të gjitha gabimet, boll me tolerime!

Ardian Mema, trajneri i Tiranës, ka dalë sot para mediave për të folur për ndeshjen e radhës që bardheblutë luajnë në shtëpi me Skënderbeun. Tekniku kryeqytetas foli fillimisht për gjendjen e skuadrës së tij, teksa shprehet: “Pas ndeshjeve…

Tirana e Memës e pamposhtur si pritëse, por diçka nuk shkon

Ndeshja e parë e Ardian Memës si trajner i Tiranës në stadiumin “Selman Stërmasi” ka qenë ajo 6 nëntorit të vitit të kaluar, ku kishte përballë Kukësin. Më shumë se pesë muaj më vonë Tirana dhe Kukësi takohen përsëri në të njëjtin…

Mema: Më çudit si fitojnë rivalët, nuk mendoj për të ardhmen

Tirana do të udhëtojë pasditen e nesërme në transfertën e “Niko Dovanës”, ku do të ndeshet me Teutën. Një sfidë delikate për bardheblutë, të cilët janë në vallen e mbijetesës. Në kuadër të ndeshjes, ka folur për mediat trajneri Ardian Mema,…

“Të kënaqen provincialët”, Nora bën reagimin epik

Ardian Mema nuk u përmbajt më: “Ndeshjet vendosen nga episodet, por edhe nëpër tavolina. Kjo duhet thënë. Le të luajmë futboll, të luajnë provincat dhe të kënaqen provincialët. Ne i pranojmë të tria rezultatet. Shkojmë me të drejtë të…

Mema, këllqet e Tiranës dhe provincialët

Një humbje në Vlorë, ndaj një ekipi mbushur me të rinj dhe pa paguar prej muajsh duhej të ishte arsye për të mos folur, ose të paktën të bëhej një analizë e fortë në kurriz të ekipit. Ardian Mema në këtë drejtim është për t'u respektuar,…

Xhafa: Fitojmë për Ali Memën! Ta harrojmë Laçin e Kupës

Zëvendës-trajneri i Tiranës, Erion Xhafa, foli para gazetarëve në daljen për shtyp që i paraprin takimit të nesërm ndaj Laçit. Ish-mbrojtësi prek çështjen e mungesave të Karabecit e Mavejes dhe mungesës së trajnerit Mema, i cili s’do të…

Zi te Tirana, i ati i Ardian Memës ndahet nga jeta

Është ndarë nga jeta babai i Ardian Memës, Ali Mema, në moshën 76-vjeçare. Ish-futbollisti bardheblu është një ikonë te skuadra e Tiranës dhe një pjesëtar i familjes bardheblu, ashtu siç shkuan dhe faqja zyrtare e Tiranës në njoftimin e…

Mema: Arbitri skandaloz, nuk e kuptova reagimin e policisë

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, shpjegoi momentet e tensionit midis tij dhe forcave të rendit në përfundim të ndeshjes Kastrioti-Tirana. Në një lidhje direkte me emisionin “Rubrika Sportive” në “RTSH”, tekniku kryeqytetas foli ashpër…

Mema: Leksionin e dha Atletiko, ju tregoj si Ngo u bë lider

Tirana, pas barazimit në derbi, mposhti me rezultatin 3-0 Laçin në Kupë dhe kështu bardheblutë vijojnë me ecurinë pozitive. Trajneri Ardian Mema iu gëzua triumfit, por më së shumti lojës së skuadrës së tij. “Rezultatet pozitive dihen. Më…

Ngo: Mema brilant, ja çfarë ka ndryshuar ai te Tirana

Majkëll Ngo luajti ndoshta ndeshjen më të mirë me fanellën e Tiranës në takimin e parë të çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë ndaj Laçit. Anglezi luajti rol kyç në tri golat e bardhebluve, duke realizuar një dopietë e asistuar golin e…

Mema: Qëndrojmë me këmbë në tokë, rezultati na jep garanci

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, ka folur për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” në përfundim të takimit të parë të ccerekfinales së Kupës së Shqipërisë ndaj Laçit. Numri një i pankinës bardheblu foli për fitoren dhe iu përgjigj…

Gega: Asani ka firot e veta, Mema tifoz i… Partizanit

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega,  ka folur pas ndeshjes kundër Flamurtarit për mediat e pranishme në stadium dhe preku disa tema të veçanta. Pasi analizoi ndeshjen kundër kuqezinjve të Vlorës, Gega u ndal te Hebaj dhe Asani, ndërkohë që…

Mema: Më vjen keq për diçka, ju tregoj bisedën me arbitrin

Ardian Mema e pranoi që të shtunën se takimi me Luftëtarin ishte i sikletshëm, kjo për shkak të asaj çka po paraqiste në fushë skuadra e Julian Ahmatajt. Dje Tirana barazoi në limite dhe shpëtoi nga humbja. Në deklaratën e dhënë për mediat,…

Mema: Ishim të shthurur, jo vetëm Ngo dobët. Mësim për ne!

Ardian Mema, pas barazimit me Luftëtarin, u shfaq i kënaqur vetëm për pikën e marrë dhe golin e shënuar në fund nga Kobina. “Ashtu si erdhën gjërat, jam i kënaqur me rezultatin. Ndeshja s’më pëlqeu, ekipi ishte i shthurur. Më pëlqeu goli në…