Browsing Tag

Ardian Ismajli

Uzuni në humor: Ismajli më ka frikë, nuk e ndjej lodhjen

Myrto Uzuni i ka shënuar në dy ndeshjet e mëparshme Hajdukut të Spliti dhe do dëshirojë t’i realizojë sërish të dielën. Periudha e fundit ka qenë e ngarkuar për beratasin, që numëron 7 ndeshje në katër javë. Gjithsesi ai nuk ndihet i…

Ismajli: Mund t’ia dalim, Turqia nuk tremb si dikur!

Ardian Ismajli, mbrojtësi i Hajduk Split, me shumë mundësi ndaj Turqisë do të jetë titullar. Sot ai ka dalë në konferencë për shtyp dhe nuk e fsheh lumturinë që është ftuar sërish në kombëtare. “Jam i lumtur që ndodhem këtu dhe do mundohemi…

Dëmtimi dhe operacioni, Ismajli jep lajmin e mirë

Ardian Ismajli është ndalur në momentin më të mirë. 22-vjeçari i Hajdukut të Splitit shijoi emocionet e aktivizimit me kombëtaren shqiptare, duke debutuar kundër Skocisë, ndërsa miqësoren e fituar kundër Uellsit e nisi nga fillimi.…

Rrahmani feston nga stoli, Ismajli eliminohet nga Kupa

U luajtën edhe dy ndeshjet e tjera çerekfinale të Kupës së Kroacisë dhe në fazën gjysmëfinale do të jenë dy shqiptarë. Mbrojtësi Amir Rrahmani festoi pas fitores së Dinamos së Zagrebit. Skuadra kryeqytetase mundi 1-0 ekipin e Slaven Belupo.…

Ismajli nën urdhrat e Panuçit, shqetësojnë Grezda e Lenjani

Shqipëria ka nisur grumbullimin para ndeshjeve me Skocinë dhe Uellsin, ndërkohë që në seancën e parë nuk ka nisur punë me grupin Ermir Lenjani. Lojtari i linjës së majtë është parë anës fushës stërvitore dhe po ndjek përgatitjet e pjesës…

Asnjë polemikë, Ademi: Suksese Ismajlit dhe Dermakut

Kastriot Dermaku la Kosovën për Shqipërinë dhe ishte i ftuar për ndeshjet me Jordaninë dhe Izraelin në muajin tetor, ndërkohë që sërish trajneri Kristian Panuçi e ka përfshirë në listë për takimet me Skocinë dhe Uellsin. Veç Dermakut,…