Browsing Tag

Arbitrat

FSHF del me njoftim: Nuk ka futboll pa Polici!

Klubet ishin njoftuar prej orësh dhe tashmë edhe Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë me një komunikatë, ku njoftohet se këtë fundjavë nuk do të ketë futboll. Jo vetëm kaq, por do të vazhdohet kështu deri në rikthimin e Policisë së…

Më mirë vonë se kurrë, arbitrat bojkotojnë kampionatin!

Dhuna ndaj arbitrit Eldorian Hamiti në Kamzë, por edhe dhuna më herët ndaj arbitrave, në një sezon të zi për shkak se policia ka braktisur futbollin, ka vendosur nën presion të madh Shoqatën e Arbitrave, që fillimisht reagoi shumë butë ndaj…