Browsing Tag

Apolonia

Stojku e mbyll me Apoloninë: Ju tregoj arsyet e “ndarjes”!

Paraditen e sotme Gentjan Stojku e ka mbyllur zyrtarisht marrëdhënien me Apoloninë. Pasi e drejtoi atë në 8 ndeshje në Kategorinë e Parë, elbasanasi e shikon të mbyllur këtë aventurë të shkurtër në Fier, për të cilën ai deklaron për…

Hysenshahaj: Sezon zhgënjyes, Apolonia e re do jetë ndryshe

Apolonia nuk i ka ndalur përgatitjet dhe deri më datë 31 maj skuadra do të vijojë të stërvitet. Sezoni i fundit padyshim pranohet nga të gjithë se ishte një dështim, pasi në fillim u mendua të luftohej pët t’u rikthyer në Kategorinë…

Gjata: Tomori? Apolonia nuk i hap rrugë askujt!

Apolonia rikthehet në Berat, aty ku pas javës së 17-të mori tre pikët në tavolinë. Beratasit tashmë kanë hyrë në zonën e rrezikshme të mbijetesës dhe pas pagesës së gjobës, rikthehen në stadiumin e tyre, pikërisht me fierakët në ndeshjen e…

Stojku e merr shtruar: Tomori? Ndeshje normale

Apolonia ishte pushim këtë javë dhe skuadra fierake ka punuar normalisht dhe tanimë po bëhet gati për ndeshjen e radhës me Tomorin në transfertë. Bardhejeshilët do të rikthehen në Berat, aty ku herën e fundit patën probleme dhe fituan në…

Stojku: Asgjë nuk ka mbaruar, vlerësim çdo kundërshtari

Këtë javë Apolonia luan në transfertë me Turbinën që renditet në vendin e fundit dhe është skuadra më e rrezikuar për të rënë në Kategorinë e Dytë.  Trajneri i Apolonisë, Gentjan Stojku, e quan një sfidë të vështirë përballjen me…

Moda e stadiumeve vazhdon, kryeministri Rama premton të radhës

“Arena Kombëtare” është drejt përfundimit, ndërkohë që stadiumi i radhës që do të ndërtohet është ai i Kukësit. Do të jetë një investim i përbashkët i qeverisë shqiptare dhe Federatës Shqiptare të Futbollit. “Zeqir Ymeri” do të ketë një…

Finale përballë Apolonisë, Tomori me “ushtri” në Fier

Skuadra e Tomorit ka kaluar disa javë shumë të ngarkuara, që pas ndeshjes kundër Apolonisë, ndeshje që e humbën 3-0 në tavolinë. Të shtunën, kjo sfidë do të përsëritet sërish. Ekipi beratas do të udhëtojë në Fier për t’u ndeshur me…

Rikthehet sfida e luftës, Tomori kërkon qetësi para Apolonisë

Shorti i fazës së tretë i ka rezervuar Tomorit një përballje mjaft delikate, duke e vënë përballë një kundërshtari si Apolonia, që jo më larg se dy javë më parë u ka prishur beratasve ëndrrën për të qenë pjesë e pesëshes së parë të grupit…

Miliç: Apolonia, aksidentalisht në këto pozita

Apolonia ishte një nga skuadrat e Grupit B në Kategorinë e Parë, që në fillim të sezonit konsiderohej si një nga pretendentët kryesore për t'u renditur në kreun e këtij grupi. Gjithsesi, edhe pse ndryshuan trajnerin gjatë vitit 2019,…

Debutimi dhe presioni mbi supe, Valdet Rama shpjegon gjithçka

Sulmuesi i ardhur me bujë te Kukësi, Valdet Rama debutoi sot me skuadrën e verilindorëve në ndeshjen e Kupës përballë Apolonisë. Pas sfidës, ish-sulmuesi i kombëtares foli për gazetarët e pranishëm në stadium, ku u shpreh: DEBUTIMI –…

Cungu befason, Apolonia duhet të trembet

Kukësi është mundur nga Apolonia në ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë. Në Fier takimi u mbyll me rezultatin 2-1 dhe tani skuadra e drejtuar nga Armando Cungu duhet të përmbysë atë disfatë dhe të sigurojë kalimin në fazën çerekfinale.…

Rikthehet Kupa e Shqipërisë, malore për Kukësin e Laçin

Mesjava rezervon ndeshjet e dyta të turit të tretë të Kupës së Shqipërisë. Favorite mbeten skuadrat e Superiores, pasi pjesa më e madhe e tyre kanë mundur që të hedhin një hap drejt kualifikimit që në ndeshjen e parë. Duhet të djersinë…

Merkatoja e Apolonisë, largime dhe tri afrime shumë cilësore

Skuadra e Apolonisë shihej si një nga favoritet absolute për tu ngjitur në Superiore këtë sezon, por gjysma e parë e kampionatit nuk ka shkuar ashtu siç mendohej në fillim. Si pasojë, klubi ka bërë ndërhyrje në merkato, për të pasur një…

Apolonia fiton derbin ndaj Albpetrolit, Besa mundet nga Gjilani

Apolonia ka zhvilluar ditën e sotme një test miqësor ndaj skuadrës “fqinje” të Albpetrolit. Ndeshja ndaj skuadrës nga qyteti i Patosit nuk ishte e lehtë, por në fund mjaftoi goli i mesfushorit Sota në minutën e 60-të për t’i dhënë fitoren…

Vjen zyrtarizimi, Miliç trajneri i ri i Apolonisë

Klubi i Apolonisë ka zyrtarizuar emërimin e trajnerit serb Rade Miliç në krye të bankinës së skuadrës fierake. Tekniku 33-vjeçar ndodhej prej disa javësh në Fier, ku punoi me ekipin në kuadër të një prove. Fitorja në Kupë ndaj Kukësit me…

Mihana fiton zemrat e kroatëve, Apolonia pret ofertën

Redon Mihana e ka lënë plotësisht pas dëmtimin e pësuar gjatë verës dhe diçka të tillë po e tregon në Kroaci, ku sulmuesi po kryen edhe një provë të skuadra e Hajdukut të Splitit. Dëshira e lojtarit është e madhe për të luajtur jashtë…

Vetëm Nakamura dhe Uitfilld bindin Apoloninë

Apolonia është në kërkim të lojtarëve të duhur për pjesën e dytë të sezonit. Në takimin e djeshëm me Korabin, që fierakët e humbën me shifrat 3-0, u provuan disa futbollistë në fraksionin e dytë të lojës. Ishin plot 10 lojtarë që u panë nga…

Apolonia e pëson keq, Korabi i shënon tre gola

Apolonia dhe Korabi janë përballur sot në Pezë-Helmës dhe dibranët ia kanë dalë të triumfojnë me rezultatin 3-0. Skuadra e drejtuar nga Dorian Bubeqi ka qenë më lart dhe e ka zhbllokuar ndeshjen që në minutën e 29-të me anë të Kallucit.…

Bylisi i tregon muskujt Apolonisë, ka zhvillime nga merkatoja

Miqësorja e dytë mes Apolonisë dhe Bylisit dhe janë sërish ballshiotët ata që kanë triumfuar, por këtë herë me rezultatin 1-2. Bajramaj shënoi i pari për skuadrën e Dovedan dhe pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1 në favor të Bylisit.…

Trajner nga Beogradi për Apoloninë, zbulohet emri

Klubi i Apolonisë e ka gjetur trajnerin e ri. Skuadra fierake do të zyrtarizojë në krye të pankinës teknikun Rade Miliç. Burime të “SportEkspres.com” pranë klubit të Apolonisë zbulojnë se trajneri serb do të marrë drejtimin e skuadrës.…

Apolonia me trajner të huaj, prezantohet të dielën

Apolonia, pas largimit të Marjol Mihos, u drejtua në një ndeshje nga Mariglen Kule dhe tanimë fierakët janë në kërkim të një trajneri. Në fakt e kanë piketuar prej kohësh dhe tanimë mbetet për t’u zbuluar se kush do të vihet në krye të…

Portieri Bytyçi bën goleadorin, Bylisi thyen Apoloninë

Bylisi dhe Apolonia e kanë mbyllur vitin me një miqësore mes tyre dhe në fund rezultati i regjistruar ka qenë 3-2. Fierakët shënuan të parët me kapitenin Hysenshahaj, ndërkohë që më pas erdhi edhe goli i barazimit. Ballshiotët kishin edhe…

Kule zëvendëson Mihon, Apolonia ka edhe një plan B

Marjol Miho është larguar nga Apolonia pas humbjes së pësuar me Elbasanin, ndërkohë që të njëjtën rrugë ka ndjekur edhe stafi i tij. Në Fier është gjetur zgjidhja momentale dhe në krye të ekipit për ndeshjen me Lushnjën do të jetë Mariglen…

Nga veriu në jug, Allmuça e Miho “kërcënojnë” kryesuesit

Vllaznia dhe Bylisi kryesojnë në grupet A dhe B të Kategorisë së Parë, ndërkohë që kjo fundjavë rezervon sfida të vështira për ta. Shkodranët luajnë në transfertë me Dinamon, ndërkohë që ballshiotët presin në fushën e tyre “armiken” e…