Browsing Tag

Antoine Griezmann

Ankandi për Grizman, Guardiola shprehet haptazi!

Antuan Grizman e pret një verë “përvëluese”. Pas njoftimit se do të lërë Atletikon, sulmuesi lakohet në media për tranferimin e tij ne klube si Barcelona, Mançester Siti, Bajern Mynih dhe PSG. Barcelona është skuadra që e kërkon më me…

Grizman te Barcelona? Këtë nuk do e besojë askush!

Transferimi i Antuan Grizman te Barcelona është padyshim lajmi më i përfolur i momentit, me francezin që zyrtarizoi largimin nga Atletiko Madrid disa ditë më parë. Të shumta kanë qenë spekulimet dhe lajmet që sulmuesi do të kalojë në…

Grizman kalon i dyti, Mesi do te Barça yllin anglez

Barcelona është pranë nënshkrimit me Antuan Grizman. Francezi lajmëroi largimin nga Atletiko e Madridit dhe katalanasit janë favoriti kryesor për ta marrë. Klauzola e blerjes së tij është 120 milionë euro. Ai pranon edhe një ulje të pagës…

Guardiola-Juve, më qartë se kaq nuk ka!

Juventusi është në kërkim të një trajneri. Maks Alegri nuk do të ulet më në stolin e bardhezinjve dhe drejtuesit e kampionëve të Italisë po punojnë për të arritur akordin me një emër të madh. Ëndrra e madhe quhet Pep Guardiola. Spanjolli…

“Presion” mbi Grizman, tre emra për sulmin e Barcelonës

Antuan Grizman do të largohet pas 5 vitesh nga Atletiko e Madridit. Sulmuesi francez  e shpalli vetë lajmin, ndërkohë që nuk dihet akoma klubi i tij i ardhshëm. Barcelona mbetet në avantazh, por për 28-vjeçarin ofertat janë të shumta.…

Humor skocez: Grizman, nuk ka mbaruar…

Është bërë e modës që klube të ndryshme të bëjnë shaka përmes faqeve zyrtare në rrjetet sociale. Para pak kohësh ishte Bazeli që “ngacmonte” Jurgen Klop, i cili ishte shprehur se nëse nuk e fitonte titullin kampion në Angli do të drejtonte…

Barcelona apo Atletiko, Grizman pranë vendimit përfundimtar

Antuan Grizman duket se edhe këtë verë ka në mend ta mbajë opinionin sportiv nën dyshimet e të ardhmes së tij. Francezi ashtu si vitin e kaluar është në dyshim për të ardhmen e tij, nëse do të vazhdojë me Atletikon apo do të transferohet te…

Grizman drejt Barcelonës? “Kërcënon” Diego Simeone

Barcelona nuk ka ndërmend të heqë dorë nga Antuan Grizman dhe është gati të paguajë klauzolën prej 120 milionë eurosh të sulmuesit. Francezi është lojtari më i paguar i Atletikos së Madridit, me të cilët i përfundon kontrata në vitin 2023.…

E bujshme, Barcelona hidhet sërish në sulm për Grizman

Antuan Grizman ishte një ndër objektivat kryesor të merkatos së Barcelonës në merkaton e verës së vitit që lamë pas. Klubi katalanas ishte gati për të paguar klauzolën prej 90 milionë eurosh, por ishte vetë lojtari që “hodhi në erë”…