Browsing Tag

Ander Herrera

Në Angli vetëm Junajtid, Solskjaer bëri çmos të më mbante

PSG pavarësisht largimit të Rabiot ka arritur të bëjë një afrim tjetër të madh me kosto zero. Ander Herrera është integruar tashmë në ekipin e ri dhe është gati për të nisur aventurën pariziene. Spanjolli në një intervistë për mediet…

Të enjten zyrtarizimi, PSG “rrëmben” yllin e Junajtid

Mançester Junajtid i është dashur të heqë dorë nga një yll si Ander Herrera, i cili do të largohet falas pas përfundimit të kontratës në fund të qershorit të kaluar. “RMC”, nëpërmjet gazetarit Muhamed Buhafsi zbulon se 29-vjeçari ka arritur…

“Vuloset” largimi, PSG merr falas lojtarin e Junajtid

Ander Herrera nuk do të jetë më pjesë e Junajtid për sezonin tjetër. Media shtetërore angleze “BBC” ka mësuar se negociatat për rinovimin e kontratës kanë përfunduar dhe palët do t’i japin fund bashkëpunimit 5-vjeçar në fund të këtij…

PSG hakmerret për eliminimin, akord me mesfushorin e Junajtid

PSG ka arritur të gjejë zëvendësuesin e Adrien Rabiot. Kampionët e Francës kanë arritur akordin me Ander Herrerën, mesfushorin e Mançester Junajtid. Sipas raportimeve të “The Sun”, spanjolli nuk pranoi të rinovonte kontratën që i skadon me…

Herrera: Mund të mposhtim çdo ekip, sa ndryshe me Solskjaer!

Ander Herrera është sërish pjesë fikse e formacionit të Mançester Junajtid. Emërimi i Ole Gunar Solskajer në krye të Mançester Junajtid ka ndryshuar krejtësisht filozofinë e lojës së “djajve të kuq” dhe këtë gjë e pranon vetë spanjolli në…

Murinjo, Pogba dhe Herrera surprizojnë tajlandezët e mbijetuar

Futbolli të dhuron emocione të papërshkrueshme, ndonjëherë një gol i shënuar, herë tjetër një veprim teknik i nivelit të lartë, e disa herë ndonjë sparkatë, ndoshta dhe pak e ashpër, por që frenon kundërshtarin t’i ofrohet zonës me tifozët…