Browsing Tag

Allegri

Dibala, Atletiko dhe Ikardi, Alegri “skanon” Juventusin

Masimiliano Alegri u shpreh shumë i kënaqur me paraqiten e skuadrës së tij në fitoren 3 – 0 ndaj Frozinones. Në intervisitën e bërë pas ndeshjes për “Sky Sports”, tekniku livornez foli për rikthimin e Poalo Dibalës te goli pas tre muajsh…

Alegri: Atletiko? Futbolli nuk është Playstation!

Paolo Dibala nuk është më i paprekshëm te Juventusi dhe ky sezon e ka parë yllin argjentinas të ulet shpeshherë në pankinë. Ardhja e Kristiano Ronaldos ka ulur mundësinë e aktivizimit për sulmuesit e tjerë dhe një nga të “sakrifikuarit” e…

Prag Superkupa, Juventus me një mungesë me peshë

Juventusi dhe Milani do të përplasen me 16 janar në kryeqytetin e Arabisë Saudite për të diskutuar mes tyre Superkupën e Italisë. Një ndeshje, që pritet me interes të madh, sidomos te Milani, pasi në ekipin kuqezi me shumë gjasa do të…

Alegri i mrekulluar: Ky lojtar është i jashtëzakonshëm!

Juventusi mori një fitore mbrëmjen e kaluar ndaj Romës, duke u shpallur zyrtarisht kampion dimri, pasi diferenca me Napolin është gjashtë pikë kur kanë mbetur dhe dy ndeshje për t’u mbyllur faza e parë. Pas sfidës ndaj Romës, trajneri i…

Alegri dhe humbja pa dhimbje: Tani dua të shmang 3 ekipe!

Në ndeshjen e tij të 50-të në Champions League si trajner i Juves, Maks Alegri nuk e ka festuar me fitore, por kundër Jang Bojs erdhi një humbje nga ato që nuk dhembin. "Objektivat ishin vendi i parë  e grup dhe kualifikimi. I arritëm me…

Alegri: Jang Bojs më i rëndësishëm se Interi!

Juventusi do të luajë mbrëmjen e nesërme në transfertë ndaj Jang Bojs. Bardhezinjt mbajnë vendin e parë në grup, teksa ndiqen nga Junajtid me vetëm dy pikë më pas, ndaj fitorja në Zvicër kthehet në një domosdoshmëri. Trajneri Alegri, ka…

Alegri përkëdhel Manxhukiç: Kam një kampion Europe!

Te Juventusi të gjithë flasin për Kristiano Ronaldon këtë sezon, por Derbin e Italisë e vendosi Mario Manxhukiç, një futbollist me vlerë të jashtëzakonshme dhe trajneri Maks Alegri pas ndeshjes e lavdëroi më shumë të tjerët. "Një hap më…

Alegri e di si fitohet: E godasim Interin në pikat e dobëta!

Juventusi do të presë mbrëmjen e nesërme Interin në derbin e Italisë. Një sfidë e vlefshme për javën e 15-të të Serisë A, ku bardhezinjtë udhëheqin kampionatin me 40 pikë, 11 më shumë se zikaltrit e Spaletit. Tekniku i “zonjës së vjetër” ka…

Alegri: Përgjigja e duhur, Napoli nuk po lëshon

Juventusi fiton edhe në Milano, duke reaguar mjaft mirë pas disfatës së papritur në Champions kundër Mançester Junajtid, ndaj trajneri Maks Alegri është mjaft i kënaqur. Për Sky Sport, trajneri bardhezi deklaroi: “Ndeshja më e mirë?…

Stoli që djeg, Bonuçi: Nuk e prisja!

Leonardo Bonuçi ishte një ndër personazhet kryesore të Milan-Juventus, sepse pas 7 sezonesh te Juve, kaloi te Milani dhe u pendua brenda një sezoni, duke kërkuar kthimin në Torino, dëshirë që Milani ia plotësoi. Megjithatë, ndërsa të…

Alegri i kënaqur: Kam një lojtar të jashtëzakonshëm

Juventus mori një tjetër fitore ditën e sotme përballë Empolit në transfertë, ku fitoi me përmbysje 1-2. Fitorja e dytë brenda një jave për bardhezinjtë, të cilët pas fitores në “Old Traford”, arritën të kalonin me sukses edhe transfertën e…

Bardhezinjtë në kor: Duhet të jemi të përqendruar!

Juventus u ndal pasditen e djeshme në barazim 1-1 ndaj Xhenoas në “Allianz Stadium”. Golit të Kristiano Ronaldos në pjesën e parë iu kundërpërgigj Daniele Besa në minutën e 67-të. Bardhezinjtë ndalën kështu një seri prej 10 fitoresh radhazi…

Fillojnë bisedimet, Junajtid kontakton Alegrin

Situata te Mançester Junajtid nuk është aspak e qetë. Drejtuesit e klubit po mendojnë për më të keqen dhe janë duke parë se kush mund ta zëvendësojë portugezin në stolin e “djajve të kuq”. Sajti i njohur italian “calciomercato”, ka…

Bonuçi dhe largimi i tij: Alegri ishte një nga problemet

Leonardo Bonuçi te Milani, ky ishte lajmi që tronditi merkaton verore në Itali, ndërsa ka kohë që mediat mundohen të zbulojnë arsyet reale të largimit të mbrojtësit nga Juventusi. Tani, në një intervistë në Gazzetta dello Sport Bonuçi…