Browsing Tag

Ali Sowe

Soue në Superiore? Shifrat dhe kjo ofertë i thonë të gjitha

Ali Soue erdhi në Shqipëri verën e vitit 2018 dhe fitoi gjithçka me fanellën e Skënderbeun. Sulmuesi arriti të shënonte 21 gola dhe bëri për vete “Këpucën e Artë” dhe më pas Kievo e huazoi atë te CSKA e Sofies. Bullgarët u bindën menjëherë…

VIDEO | Soue “pushton” Bullgarinë, nuk ndal së shënuari

Ali Soue ishte një goditje e Skënderbeut në merkato. Sulmuesi nga Gambia, i cili u mor nga korçarët në huazim prej Kievos, arriti që brenda një sezoni të fitonte Kupën e kampionatin me bardhekuqtë. Gjithashtu ai u shpall edhe golashënuesi…

Soue në “superxhiro”, dopietë e asist për CSKA-në

Ish-sulmuesi i Skënderbeut Ali Soue vazhdon paraqitjet e mira me skuadrën e CSKA-së së Sofies. Pas tripletës së shënuar javën e shkuar, Soue spikat sërish. Në takimin e luajtur sot kundër Etar, sulmuesi nga Gambia pati rol kycc në të…

Ali Soue shitet nga Kievo, Mervejl rikthehet në La Liga

Ali Soue, ish-sulmuesi i Skënderbeut, është shitur përfundimisht nga Kievo. Lojtari nga Gambia ishte nën kontratë me Kievon, por CSKA e Sofies ka vendosur ta blejë sulmuesin përfundimisht. Menaxheri i tij ka mbyllur marrëveshjen mes…

VIDEO | Soue i papërmbajtshëm, dygolësh dhe do… gjithçka

Ali Soue rikthehet të shënojë me CSKA-në e Sofjes në Bullgari dhe madje në ndeshjen e djeshme kundër Bistritsa ka shënuar dy gola në harkun kohor të tre minutave. Futbollisti nga Gambia, i cili vjet fitoi “Këpucën e Artë” në Superiore me 21…

VIDEO | Salihi dhe Soue, golat “korçarë” në Kupë

Të dy kanë fituar “Këpucën e Artë” në Superiore dhe e përbashkëta është se e kanë bërë diçka të tillë me fanellën e Skënderbeut. Hamdi Salihi dhe Ali Soue janë dyshja e sulmit që nuk kanë luajtur së bashku, por që në Korçë bënin raport më…

Ali Soue transferohet në Bullgari, huazimi i çuditshëm

Ali  Soue nuk do të qëndrojë në Itali te Kievo. Klubi italian ka vendosur ta huazojë sulmuesin në Bullgari, por në fakt duket e çuditshme një lëvizje e tillë, duke e ditur se kontrata sulmuesit nga Gambia i përfundon verën e ardhshme. Nuk…