Browsing Tag

Alegri

Dibala, Atletiko dhe Ikardi, Alegri “skanon” Juventusin

Masimiliano Alegri u shpreh shumë i kënaqur me paraqiten e skuadrës së tij në fitoren 3 – 0 ndaj Frozinones. Në intervisitën e bërë pas ndeshjes për “Sky Sports”, tekniku livornez foli për rikthimin e Poalo Dibalës te goli pas tre muajsh…

Alegri: Fitore e merituar, Ronaldo na jep siguri

Juventusi shihet si një prej skuadrave favorite në Champions League këtë edicion. Bardhezinjtë kanë një skuadër të kompletuar dhe me një si Kristiano Ronaldo gjithçka bëhet më e lehtë. Humbja me Mançester Junajtid ishte një moment…

Fillojnë bisedimet, Junajtid kontakton Alegrin

Situata te Mançester Junajtid nuk është aspak e qetë. Drejtuesit e klubit po mendojnë për më të keqen dhe janë duke parë se kush mund ta zëvendësojë portugezin në stolin e “djajve të kuq”. Sajti i njohur italian “calciomercato”, ka…

Alegri i kënaqur, Dibala: Ronaldo ka sjellë entuziazëm!

Juventusi ia doli të fitojë kundër Bolonjës me rezultatin e pastër 2-0 dhe pas ndeshjes trajneri Masimiljano Alegri u shfaq i kënaqur. Tekniku i bardhezinjve theksoi se bardhezinjtë janë në rrugën e duhur. “Skuadra ishte e përgjegjshme…

Alegri: Ronaldo do pak kohë, do ketë minuta për të gjithë

Trajneri i Juventusit ka mbetur i kënaqur nga paraqitja e skuadrës së tij ndaj Lacios. Dy gola të shënuar dhe asnjë shqetësim gjatë 90 minutave për portën e mbrojtur nga Shezni. Gjithçka shkoi si mos më mirë. Por, Alegri ka gjithmonë disa…