Browsing Tag

Alban Hoxha

Fusha armik i Partizanit, Hoxha rrezikon katër ndeshje

Partizani pret të dielën Luftëtarin, ndërkohë që një problem më vete është fusha me bar sintetik në të cilën të kuqtë stërviten. Shpesh lojtarët dëmtohen, ndërkohë që së fundmi ai që ka pasur shqetësime ka qenë nigeriani Atanda. Për këtë…

Gega sytë nga Hoxha, Mezanin e gëzon Rroca

Alban Hoxha, kapiteni i Partizanit, u dëmtua gjatë përgatitjeve me kombëtaren dhe pritet të mësohet gjendja e tij. Në kampin e kuq shpresojnë që të mos ketë diçka të rëndë dhe të jetë gati për ndeshjen e radhës me Luftëtarin. Hoxha ka…

Dëmtohet Alban Hoxha, Panuçi fton portier për një ditë

Lëvizje sërish në kombëtare. këtë herë është portieri i Partizanit, Alban Hoxha, ai i cili ka lënë grumbullimin për shkak të një dëmtimi. Për këtë është thërritur portieri Shpresave, Elhan Kastrati. Ky i fundit do t’i bashkohet sot skuadrës…

Nga Superiorja, në kombëtare? Vetëm një lojtar

Shqipëria luan më 7 dhe 10 shtator kundër Izraelit dhe Skocisë, ndërkohë që trajneri Kristian Panucci duhet të përzgjedhë lojtarët që do të ketë në dispozicion për këto dy takime të Nations League. Por sa lojtarë nga Superiore do të…

Hoxha në “qiellin e shtatë”, merr një vlerësim special

Alban Hoxha rimori këtë verë shiritin e kapitenit te Partizani pas largimit të Idriz Bathës dhe sikurse dihet portieri është një nga pikat kyçe të të kuqve. “Gardiani” ndërkohë ka një mbështetje të madhe edhe nga qyteti i Cërrikut, vendi i…