Browsing Tag

Ajntraht Frankfurt

Joviç-Real, drejtori i Ajntrahtit zbulon negociatat!

Reali i Madridit ka disa kohë në ndjekje të Luka Joviç. Los Blancos dëshirojnë të bëjnë disa blerje dhe serbi është në top listë. Mbi këtë çështje ka folur edhe drejtori sportiv i Ajntrahtit, Fredi Bobiç. I pyetur nga gazetarët, ai ka…

Dueli italo-gjerman, nisin përplasjet mes tifozërive

Lacio-Ajntraht Frankfurt është një ndeshje pa rëndësi në fushën e blertë, por ndryshon puna në shkallët e stadiumit. Përballja e Europa League nis në orën 18:55, të dy ekipet e kanë siguruar kualifikimin, ndërsa autoritetet italiane janë në…

VIDEO | Fitore “sllave” për Ajntrahtin, ndalet Leverkuzen

Ajntrahti i Frankfurtit nuk ndalet dhe, pasi “shkatërroi” Lacion në Europa League, ka fituar në transfertë përballë Hofenhajmit me rezultatin 1-2. Ante Rebiç dhe Luka Joviç ishin autorët e golave, duke i dhuruar tre pikë të arta ekipit të…

I vdes i vëllai, dhimbjen kërkon ta largojë me futboll

Ndodh që sapo ke pësuar një fatkeqësi të madhe, por t’i nuk dëshiron të dorëzohesh dhe kërkon të zbresësh në fushën e lojës për të ndihmuar shokët e skuadrës dhe për të bërë krenar... vëllain tënd. Lukas Torro aktivizohet me ekipin e…