Browsing Tag

Ajaks

Regjisori i Ajaksit i hap derën interesit të Barçës

Një nga zbulimet më të mëdha të Ajaksit të sivjetshëm quhet Doni van de Bek. Mesfushori është treguar shumë vendimtar dhe i akullt, duke shënuar në ndeshje tepër delikate në Champions, por edhe në kampionat. Ai arriti të grumbullonte plot…

Telenovela De Ligt pranë fundit, ja finalja e saj

De Ligt është e sigurtë që do të largohet nga Ajaksi këtë verë, por është shndërruar në një telenovelë me shumë seri destinacioni i tij përfundimtar. Mbrojtësi nuk po arrin të marrë një vendim final. Klubet e mëdha qëndrojnë në pritje…

Inter-Van de Bek, flet agjenti i lojtarit

Doni Van de Bek është një prej xhevahirëve më të çmuar të merkatos. Për yllin e Ajaksit interesohen një sërë klubesh të mëdha të Evropës. Totenhem, Juventus dhe Inter janë tre skuadrat, që e kanë shprehur më konkretisht dëshirën për ta…

Acarohet De Ligt: Më keni bërë xhiro në gjithë Evropën

De Ligt është telenovela që po mban të qepur para medieve sportive të gjithë. Holandezi kërkohet nga PSG, Junajtid dhe Barcelona. Katalanasit janë klubi më afër tij shërbimeve të tij. Megjithatë, ditët e fundit një ofertë joshëse e “Djajve…

Barça-De Ligt, i pangopuri Raiola tërbon katalanasit!

Matijs De Ligt është kryefjala e merkatos në këtë fundsezoni. Holandezi është në një dilemë se në cilin gjigant evropian do ta vazhdojë karrierën e tij. Agjenti i tij është Mino Raiola dhe pas këtij fakti, dilemës së lojtarit i shtohen edhe…

Ajaksi e zyrtarizon, De Ligt zëvendësohet nga një argjentinas

Largimi i Matis De Ligt nga Ajaksi është vetëm një çështje javësh. Boshllëku që do të lërë 19-vjeçari do të jetë i madh, por drejtuesit e kampionëve të Holandës shpresojnë se do të qëllojnë në shenjë gjatë merkatos së verës. Ditën e…

Mbaron kampionati holandez, Ajaksi e mbyll me dopietë!

Ajaksi ka shkatërruar skuadrën e Grafshapit me rezultatin 1-4 në ndeshjen e fundit të kampionatit holandez, duke e mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme një sezon fantastik në Holandë. Të besuarit e Ten Hag nuk e diskutuan për asnjë…

“Nuk jam i sigurt nëse Barça ka nevojë për mua”

Frenki De Jong ishte frymëzimi i këtij Ajaksi, që pasqyroi një futboll të jashtëzakonshëm. Mesfushori me lojën e tij i ka dhënë stabilitet dhe maturi ekipit të tij, duke qenë një element thelbësor në arritjet e mëdha të këtij viti. Ajaksi…

Barcelona në panik, ngurrimi i De Ligt ka një shkak

Matijs De Ligt ka filluar t’i shqetësojë drejtuesit e Barcelonës. Zërat e merkatos e lidhin kapitenin e Ajaksit me një kalim në Katalunjë, por merkato dhuron gjithmonë surpriza. Garës për të i është bashkuar fort edhe Liverpuli, që po…

VIDEO: Plas festa në Amsterdam, Ajaksi është kampion!

Ajaksi ka lënë pas krahëve zhgënjimin e madh përballë Totenhemit, aty ku i iku nga duart finalja e Champions Ligës për punë sekondash. “Harkëtarët” triumfuan përballë Utrehtit sot në shtëpi me rezultatin 4-1 dhe festuan fitimin e…

De Ligt ndan mendjen, Juventusi fokusohet te një kampion bote

Matijs De Ligt është objektivi i madh i Juventusit për mbrojtjen. Kapitenin fantastik të Ajaksit e duan të gjithë, por e ardhmja e tij mund të jetë Barcelona. Spanjollët janë në avantazh për sigurimin e shërbimeve të 19-vjeçarit dhe…

Humbja fatale për Ajaksin, pasojat ndihen edhe në bursë

Ajaksi është një klub i kuotuar në bursë dhe çdo rezultat, pozitiv apo negativ qoftë, ka ndikimin e vet. Humbja me Totenhemin në sekondat e fundit dhe eliminimi kanë bërë që aksionet e “Harkëtarëve” të bien me 21%. Fitorja e ndeshjes së…

Ëndrra 287-ditore, rrugëtimi fantastik i Ajaksit në Champions

Ishte 25 korriku i vitit të shkuar dhe Ajaksi i Amsterdamit “prishte” pushimet, pasi e niste sezonin më herët se zakonisht, kjo për shkak të vendit të dytë në kampionat pas rivalëve të PSV-së, teksa do të priste në “Johan Cruijff Arena”…

De Ligt: E pabesueshme! Ky është një makth

Kapiteni i Ajaksit, Matis De Ligt, ishte qartazi i rrënuar në intervistën e dhënë pas ndeshjes për televizionin holandez “Veronica”. Futbollisti 19-vjeçar e cilësoi një makth rezultatin e sotëm dhe se tani skuadrës së tij nuk i mbetet…

De Ligt: Tani jemi ne favoritët, luajmë për tre trofe!

Kapiteni i Ajaksit, Matijs De Ligt, ka thënë sot për mediat holandeze se të qenurit favorit për të kaluar në finalen e Champions League, ka shtuar presionin, por sipas tij kjo gjë nuk duhet të ndikojë për keq te skuadra holandeze. Në fjalën…

Van de Bek në Serie A? Menaxheri “i hedh benzinë zjarrit”

Doni Van de Bek në ndeshjet e fundit po tregon se tek Ajaksi nuk vlen vetëm De Jong dhe De Ligt. 22-vjeçari ka arritur të shënojë dy gola të rendësishëm në Champions ndaj Juventusit dhe së fundmi vulosi fitoren 1-0 në “Tottenham Stadium”.…