Browsing Tag

Abrashi

Çelsi shmang humbjen, Frajburgu i Abrashit fiton bindshëm

Sot janë luajtur shuëm sfida miqësore në të gjithë Europën, madje dhe skuadrat e njohura nuk kanë ngurruar të zbresin në fushë një javë para fillimit të kampionateve. Çelsi zbriti në fushë përballë Borusia M’Gladbah. Blutë e Londrës po…

Rikthim fantastik, Roshi i sinqertë për skemën e Rejës

Odise Roshi u rikthye të luajë për kombëtaren shqiptare pas më shumë se një viti mungesë. Sulmuesi anësor ka lënë pas krahëve dëmtimin në gju dhe në sfidën e sotme shpërbleu besimin e trajnerit Edi Reja duke dhënë asistimin e golit.…

Legjionarët | Abrashi rikthehet në fushë, Muriqi gjen rrjetën

Shumë skuadra evropiane po shfrytëzojnë këto ditë ndërprerjeje të kampionatit për të kryer fazë të mirë përgatitore dhe për t’i dhënë mundësinë lojtarëve të rinj dhe atyre që janë rikthyer nga dëmtimet. Një i tillë është mesfushori…

Abrashi: Jap maksimumin, të tjerat i di trajneri

Amir Abrashi u largua para miqësores kundër Bosnje-Hercegovinës dhe u fol shumë se braktisi kombëtaren, si pakënaqësi pë aktivizimin e paktë. Megjithatë, Abrashi është sërish në kombëtare dhe mjafton kjo që të kuptohet që mes tij e De…

Mavraj perfekt, Abrashi titullar dhe zhgënjim total

Nuk ishte gati para një jave, pér ndeshjrn ndaj Italisë, por Mërgim Mavraj ka qenë në formë perfekte sot për Hamburgun, duke u vlerësuar me notën 2.5 në sitet gjermane si sportal.de e spox. Më i miri në fushë ishte mesfushori Holtbi, me…

Debatet e pathëna

Nga Gjergji Stefa Xhaka dhe Abrashi nuk janë të parët në 5 vitet e fundit që në mënyrë deri diku demonstrative janë ankuar për trajtimin sportiv që i ka bërë trajneri De Biazi, megjithatë, ashtu si edhe në “incidentet” e tjera, edhe këtë…

Xhaka e Abrashi, një mesazh për të gjithë

“DERI NË VDEKJE KUQEZI”. Ky është mesazhi që Taulant Xhaka ka postuar në faqen e vet në facebook,duke dhënë një mesazh të qartë, së bashku me Amir Abrashin. Të dy shfaqen të buzëqeshur, si për të thënë se ato që thuhen sot nuk janë të…

De Biazi konfirmon: Xhaka e Abrashi jashtë kombëtares

Xhani De Biazi ka mbajtur një konferencë për shtyp me urgjencë në Durrës, sapo ka mbërritur në Shqipëri, pas ndeshjes kundër Italisë. Trajneri i kombëtares sonë ka folur për ndeshjen, duke përsëritur konceptet e djeshme: “Skuadra u…

Berisha fluturon, Mavraj e Abrashi barazim

Zbritën në fushë sot disa nga lojtarët e kombëtares shqiptare dhe më i lumturi ka qenë Etrit Berisha. Portieri ynë është tashmë titullar fiks tek Atalanta, që vazhdon të mahnitë, sepse sot mundi 1-0 Krotonen dhe gjithnjë e më shumë beson te…

Kalon paniku, Abrashi kthehet shumë shpejt

Amir Abrashi dhe Frajburgu buzëqeshin, sepse dëmtimi i mesfushorit shqiptar nuk rezultoi aq serioz sa mendohej. I kthyer me urgjencë në Frajburg pas një dëmtimi pësuar në stërvitje gjatë minifazës përgatitore, Abrashi ka kryer kontrolle…

Abrashi zgjat “martesën” me Frajburgun

Amir Abrashi ka zgjatur kontratën që e lidh me Frajburgun dhe ka qenë vetë klubi gjerman që e ka dhënë njoftimin zyrtar. Mesfushori u transferua në vitin 2015 nga Grasshopers te Frajburgu dhe që atëherë ka qenë një pikë kyçe, duke…

Abrashi “pushton” Europën

Revista prestigjioze “France Football” ka përfshirë në formacionin e javës të ligave më të forta të kontinentit mesfushorin shqiptar Amir Abrashi. Futbollisti i Kombëtares sonë arriti të shënojë në fundjavë golin e tij të parë në…