Browsing Tag

2020

Skandaloze! Një ide qesharake për finalen e Copa America

Argjentina dhe Kolumbia kanë rënë dakord që të organizojnë së bashku Copa America 2020 dhe sapo kjo marrëveshje u bë publike, kanë plasur polemikat. Kjo për shkak se distanca mes dy shteteve është e konsiderueshme dhe kushtet atmosferike…

Mançini zbulon të përzgjedhurit, Baloteli jashtë liste

Roberto Mançini ka bërë publike listën me të grumbulluarit për ndeshjet e muajit qershor, ku Italia do të vihet përballë Bosnjës dhe Greqisë në kuadër të kualifikueseve të “Euro 2020”. Siç është bërë traditë në “epokën” Mançini, lista është…