Surpriza dhe risi në listën e Dungës

0

 

Trajneri i kombëtares së Brazilit, Karlos Dunga, ka bërë publike listën e lojtarëve për dy ndeshjet e kualifikimeve të Botëror ndaj Argjentinës dhe Peru gjatë muajit të ardhshëm. Në listë nuk është Filipe Kutinjo i Liverpulit, kurse risia është portiere i Korinthiasit, Kasio. Ja lista:

Portierët: Xheferson (Botafogo), Kasio (Korinthians), Alison (Internacional).

Mbrojtësit: Danilo (Real Madrid), Dani Alves (Barcelona), Miranda (Inter), Markuinjos (PSG), Gil (Korinthians), David Luiz (PSG), Felipe Luis (Atletiko Madrid), Marselo (Real Madrid).

Mesfushorët: Luiz Gustavo (Volfsburg), Fernandinjo (Man. Siti), Elias (Korinthians), Oskar (Çelsi), Renato Augusto (Korinthians), Lukas Lima (Santos), Kaka (Orlando Siti), Uillian (Çelsi), Doglas Kosta (Bajern).

Sulmuesit: Nejmar (Barcelona), Hulk (Zenit), Rikardo Oliveira (Santos).

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.