Superiorja direkt/ Hakmarrje e Donjet Shkodrës, edhe Laçi në avantazh

0

Kukësi ka bërë gati gjithçka dhe sfida kundër Skënderbeut do të luhet prej orës 14.00. Është ndeshje që pritet me interesim të madh, Kukësi kërkon fitoren e parë sezonale ndaj korçarëve, që kryesojnë bindshëm Superioren dhe duken të qetë. Probleme të mëdha për Skënderbeun sot, sepse mungojnë shumë lojtarë, nga kapiteni Shehi, te Radas, Jashanica e të tjerë.

Në dy ndeshjet e tjera, Laçi e Kamza e shohin veten në garë për Europën dhe luajnë ndeshje identike, sepse presin përkatësisht Vllazninë e Teutën, skuadra që janë në vendet e fundit në renditje.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 22

KUKËSI – SKËNDERBEU           2-0

Shënues: Elton Kale 20′, Shkodra 45′

KUKËSI: Koliçi, Idrizi, Shameti, Hoxha, Rrumbullaku, Bakaj, Dzaria, Musolli, Kale, Shkodra, Kale, Guri. Trajner: Peter Pacult

SKËNDERBEU: Teqja, Vangjeli, Dita, Aliti, Mici, Muzaka, Nimaga, Vila, Gavazaj, Xhejms, Soue. Trajner: Ilir Daja

GOLAT 

20′ Kukësi në avantazh. Bakaj nga e djathta, hodhi një kros në zonë, që pas një devijimi nga një mbrojtës shkoi te Elton Kale. I qetë braziliani, i pambuluar, nuk e pati të vështirë të shënonte.

45′ Bakaj nga e majta e sulmit, goditje e bukur, grushtuar nga Teqja, ndërsa Shkodra aty pranë ndoqi aksionin dhe goditi fort me të djathtën, duke shënuar. Hakmarrja e nmesfushorit ndaj Ilir Dajës, sepse largimi i mesfushorit nga Skënderbeu u shoqërua me polemika.

KAMZA – TEUTA                    0-1

Shënues: Beqja 15′

KAMZA: Gjonikaj, Frashëri, Cukovic, Kuqi, Zguro, Idrizaj, Imeri, Ymeri, Fukui, Plaku, Racic. Trajner: Ramadan Ndreu

TEUTA: Moçka, Gjeorgjievski, Shkalla, Bilali, Hakaj, Beqja, Hila, Alhasan, Çyrbja, Lajthia, Latif. Trajner: G.Begeja

Kartonë të verdhë: Raçiç 40′ / Alhasan 28′

GOLI:

15′ Top i gjatë dhe Teuta në kundërsulm të shpejtë. Fabian Beqja depërton nga e djathta dhe nga një pozicion mjaft i prirët godet fort, duke shënuar.

LAÇI – VLLAZNIA                 1-0

Shënues: Uzuni 44′

LAÇI: Selmani, Fangaj, Lulaj, Qaqi, Sefgjinaj, Jonuzi, Bardhi, Shtubina, Nika, Rexhinaldo, Uzuni. Trajner: Gentjan Mezani

VLLAZNIA: Sherri, Gocaj, Malota, Berisha, Mersini, Krymi, Orelesi, Lika, Vucaj, Çinari, Sukaj. Trajner: Ernest Gjoka

Kartonë të verdhë: Lushkja 22′ / Malota 44′

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.