Strakosha “hajmali”, Lacio “përpin” derbin

0

Lacio ka hedhur një hap gjigant drejt finales së Kupës së Italisë, pasi ka mposhtur me meritë 2-0 Romën sot në mbrëmje, në vajtjen e gjysmëfinaleve.

Milinkoviç-Saviç në minutën e 29-të dhe Imobile në të 78-tën ishin heronjtë lacialë, por më të mirët në fushë ishin Felipe Anderson e Keita, dy futbgollistët që dhanë asistent për gol dhe çoroditën mbrojtjen e Romës për 90 minuta.

Ndër më të mirët edhe Thomas Strakosha, i cili ishte në lartësinë e duhur gjatë gjithë takimit, edhe pse Roma rrallë e vuri në provë, sepse mbrojtja laciale ishte në formë perfekte.

Për t’u veçuar është fakti se Strakosha është një fatsjellës për Lacios, sepse pas 4 ndeshjeve derbi të fituara me të rinjtë, tashmë regjistron edhe një tjetër derbi të fituar, duke mos njohur asnjë barazim apo humbje.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.