Statistika e PSG që vlen sa 1000 fjalë

0

PSG u mund keqas dje në Barcelonë dhe të gjithë pyesin: çfarë u ndodhi francezëve në fundin e ndeshjes?

Misteri mund të zbardhet nga një statistikë që të lë gojëhapur: prej minutës së 88-të kur shënoi Nejmar për 4-1 (87:24) deri në minutën e 96-të, kur mbaroi ndeshja, PSG kreu vetëm 4 pasime të sakta!!!

Si për ta bërë edhe më të dhimbshme statistikën, 3 nga ato 4 pasime ishin shkelmimi i topit nga qendra pas golave pësuar.

Edhe diçka domethënëse: lojtari që kreu më shumë pasime në ndeshje për PSG-në ishte portieri Kevin Trap, 30 të tilla.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.