Starova: Shkarkimi i Cungut është dorëzim, gabim absolut nëse bëhet

0

Sulejman Starova ka komentuar mbi situatën e vështirë të Armando Cungut në krye të Kukësit. Ish-trajneri i verilindorëve është i mendimit se presidenti Gjici do të bënte një gabim absolut nëse vendos të shkarkojë tani teknikun shkodran.

“Për mendimin Gjici gabon nëse shkarkon tani Cungun. Kukësi ka disa problematika këtë sezon. Luan në fushë asnjanëse, kanë pasur dëmtime, ndërsa në merkaton e verës sollën lojtarë me shumicë”.

“Nëse largohet Cungu atëherë do të thotë të dorëzohesh për titull. Ai është një djalë punëtor që po bën mirë. Te Kukësi kanë gabuar të gjithë jo vetëm ai. Ka pasur gabime në blerje dhe shumë gjëra të tjera”, përfundoi Starova.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.