Sporti shqiptar humbet një legjendë, shuhet Ilir Luarasi

0

Një lajm i hidhur për dinamovitët dhe gjithë sportin shqiptar: ndërron jetë ish-legjenda e portës së Dinamos, Ilir Luarasi, në moshën 64-vjeçare. Personaliteti i njohur është gjetur i pajetë në shtëpinë e tij në Francë, ku jetonte prej vitesh.

Luarasi ka pasur një karrierë të rëndësishme me skuadrën e Dinamos, klub ku u rrit dhe prej vitit 1976 u afrua në ekipin e parë, duke luajtur me lojtarë të famshëm si Sejdini, Zëre, Përnaska, Ballgjini, Targaj, Marko, Demollari, Çoçoli, etj.

Luarasi ishte pjesë e Dinamos për 11 vite duke fituar shumë trofe, ndërsa luajti dhe dy ndeshje me kombëtaren shqiptare, por nuk iu dha mundësia të luante rregullisht.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here