Spektakël i Bylisit, Pogradeci dorëzohet

0

Pogradeci mundi Lushnjen bujshëm javën e shkuar në “Roza Haxhiu”, por sot ka dështuar, duke u mundur keqas 3-0 në Pogradec nga Bylisi.

Duhej të ishte një ndeshje mjaft e vështirë për ballshiotët, por skuadra e drejtuar nga Artan Mërgjyshi u tregua perfekte dhe mbylli gjithçka në më pak se gjysmë ore lojë.

Fillimisht Bylisi shënoi me Mitrajn në minutën e katërt, ndërsa më pas gjeti dy gola të tjerë me Izuçukukën, në minutat 16 e 28, duke mbyllur gjithçka para kohe. Gjithçka e lehtë në vazhdim, sepse Pogradeci u dorëzua dhe nuk pati më forcë të reagonte, përballë një rivali tepër superior.

Fitore e rëndësishme për Bylisin, që afrohet sërish me Lushnjen dhe është e qartë se beteja do të vazhdojë deri në fund mes këtyre dy skuadrave për një vend në Superiore.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image