Skuadra e vitit në Premier Ligë, dominim Çelsi-Totenhem

0

Shoqata e Futbollistëve Profesionistë në Angli ka zgjedhur formacionin e sezonit në Premier Ligën angleze.

Futbollistët anglezë kanë vlerësuan sezonin fantastik të Çelsit, por edhe të Totenhemit.

Mesfushorët N’Golo Kanté e Eden Hazard, kandidatë për Lojtarin e Vitit, si dhe mbrojtësit Geri Kahill e David Luiz, janë lojtarët e përzgjedhur nga Çelsi.

Dele Alli, Herri Kejn, Deni Rouz dhe Kajl Uoker janë përzgjedhur nga Totenhemi, ndërsa David de Gea e Mançester Junajtid, Sadio Mané i Liverpulit dhe Romelu Lukaku i Evertonit kompletojnë 11-shen e sezonit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here