Skënderbeu në Beograd, polici private dhe siguri maksimale

0

Ashtu si Shqipëria para tre vitesh, pritja e Skënderbeut në Beograd ishte sërish nën masa të rrepta sigurie. Megjithatë, këtë herë mungonin forcat ushtarake, shenjë se këtë radhë do të jetë një klimë më e qetë.

Bashkë me ekipin udhëtuan drejt Beogradit edhe 7 policë privatë dhe dy efektivë të policisë së shtetit, për të bërë më të sigurt qëndrimin e ekipit korcar në kryeqytetin e Serbisë, por sot do të udhëtojnë edhe persona të tjerë të sektorit të sigurisë private.

Në aeroport u vunë re forca të shumta policore, ndërsa ekipi u shoqërua drejt hotelit gjatë gjithë rrugës nga policia vendase. Skuadra është akomoduar në hotelin “Crown Plaza”, gjithashtu i rrethuar me forca të shumta policie, raporton Supersport. Për ndeshjen e së enjtes janë instaluar 90 kamera sigurie dhe janë angazhuar 700 policë që do të ruajnë rendin dhe do të ofrojnë sigurinë në stadium, ndërsa klubi i Partizanit u ka bërë disa herë thirrje tifozerisë së tij, që të evitojnë koret raciste dhe të respektojnë kundërshërshtarët.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image