Skandali/ Gjithë përfaqësuesja e Kosovës në shërbim të fushatës: Veseli na e ka shtruar rrugën!

0

Një skandal i vërtetë është ai që vjen nga Kosova, vetëm një ditë para ndeshjes me Çekinë. Kadri Veseli, personi që ka pasur postin e kryetarit të kuvendit të Kosovës, post të cilin Veseli e ka braktisur për të hyrë në garë për Kryeministër, ka zgjedhur të fitojë ndryshe dashurinë e njerëzve.

Pikërisht me Përfaqësuesen e Kosovës, atje ku është përqendruar edhe gjithë vëmendja maksimale. Flasim për historinë e djemëve të luftës, që mes sakrificave të shumta të prindërve të tyre, ia kanë dalë për të mbërritur deri në këtë pikë.

Nëse shohim me kujdes gjithë formacionin e dardanëve, asnjë prej tyre nuk luan në Kosovë. Pavarësisht kësaj, jo vetëm që presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nuk e ndalon përdorjen e gjithë figurës së përfaqësueses nga njerëz të caktuar që kanë vetëm qëllime për fushatën elektorale, por shkon edhe më tej duke thënë: “Ky njeri iu ka shtruar rrugën. Njeriun që kemi këtu, me atë rrugën që e kemi nisur, vazhdimisht na ka ardhur mbrapa”. /Sport Ekspres/

Kombëtarja e Kosovës

Dashuria për shtetin, shpirti i fitores, puna ekipore, disiplina dhe modestia i kanë shndërruar djemtë e Kombëtares së Kosovës në frymëzim për tërë shoqërinë.Ju jeni heronjtë e rinisë sonë. Ju punoni dhe luftoni për ëndrrën tonë. Ne punojmë dhe luftojmë për të ardhmen e gjithë të rinjve të Kosovës.Unë biri yt Kosovë, jam me ty, sot dhe përgjithmonë.Përkrahe Kosovën! #PerkraheKosoven

Gepostet von Kadri Veseli am Freitag, 6. September 2019

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.