Skandal në Korsikë, dhunohen lojtarët e Lionit

0

E pabesueshme ajo që ka ndodhur sot në Bastia-Lion.

Ndeshja e Ligës 1 franceze u bë epiqendër dhune, me lojtarët e Lionit që u sulmuan nga tifozeria vendase.

Sfida nisi me 50 minuta vonesë nga trazirat në stadium, ndërsa u sulmua edhe portieri mik Lopes.

Kur mbaroi pjesa e parë rinisi dhuna dhe pushtimi i fushës, ndaj ndeshja u ndal dhe nuk do të luhet më.

Skena absurde, të para shpesh në Bastia, tmerri i Ligës 1, aq sa të gjithë duan që ky klub të zbresë nga kategoria.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image