Skandal në Angli, Karrager pështyn tifozët dhe Sky e pezullon

0

Ish-mbrojtësi legjendar i Liverpulit, Xhemi Karrager, është pezulluar nga Sky Sports, pasi një video është publikuar ku ish-ylli i Liverpulit dhe Anglisë pështynte drejt një vajze në një makinë afër makinës së tij.

Analisti i Sky Sports kishte përfunduar së komentuari humbjen 2-1 të Liverpulit në Mançester, fundjavën e shkuar, ndërsa më vonë u përfshi në një debat me një tifoz, i cili ishte vajzën 14-vjeçare në makinë.

Karrager uli xhamin e makinës dhe tifozi i tha: “Pa fat, Xhemi. 2-1”.

Karrager reagoi keq, duke nxjerrë kokën nga dritarja dhe duke pështyrë drejt makinës tjetër, me pështymën e tij që shkoi te vajza e ulur në vend të parë në makinën e tifozit.

Në mbrëmje Karrager kërkoi falje me një postim në Twitter, duke e pranuar se nuk kishte justifikim për sjelljen e tij, ndërkohë që edhe një televizion danez ka hequr dorë nga bashkëpunimi me Karrager për sfidës mes Mançester Junajtid dhe Seviljes të martën.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image