Siti rimerr kreun, Laport dhe Zhezuz ndëshkojnë Evertonin

0

Mançester Siti është rikthyer në krye të tabelës së kampionat anglez pas fitores 2 – 0 kundër Evertonit. Aimerik Laport dhe Gabriel Zhezuz ishin protagonistët e takimit të sotëm me dy golat e tyre.

“Qytetarët” kalojnë presionin te Liverpuli, që të dielën pret Bornmuthin në  “Anfield”. Në përfundim të takimit, trajneri Pep Guardiola u shpreh se e gjithë vëmendja e ekipi të tij është për ndeshjen në fundjavë ndaj Çelsit.

Situata ka ndryshuar shumë këtë sezon. Vitin e kaluar kishim një avantazh shumë të madh me skuadrat e tjera, fitonim shumë më lehtë. Tani kjo ka ndryshuar. Të paktën ky është mendimi im, nuk e di a mendojnë kundërshtarët të njëjtën gjë. Kemi dhe shumë ndeshje përpara, por ajo në fundjavë ndaj Çelsit do të jetë masive për ne”, tha Guardiola në përfundim të takimit“, tha Guardiola në përfundim të takimit.

Mançester Siti 2 – 0 Everton
Shënues: Laport 45+2′, Zhezuz 96′

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.