Sioni “shemb” në gola rivalin direkt, në “gosti” marrin pjesë edhe Lenjani e Kasami

0

Sioni po përjeton një sezon të tmerrshëm, por është duke luftuar me të gjitha forcat për të evituar rënien nga Superliga zvicerane.

Sot skuadra e Lenjani, Kukelit dhe Kasamit priste Tunin, rival direkt për mbijetesë, sepse para sfidës së sotme ishte i parafundit, tre pikë mbi Sionin.

Beteja për mbijetesë rezultoi një ndeshje pa histori, sepse dominimi i Sionit ishte i frikshëm, siç tregon rezultati final 7-2.

Luajtën nga fillimi Lenjani e Kasami, të dy të shkëlqyer. Lenjani, mbrojtës i majtë, shënoi një gol, ndërsa Kasami dy të tillë.

Shpresat për mbijetesë shtohen, edhe pse beteja nuk ka mbaruar.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.