Simulimi më qesharak i vitit vjen nga Amerika e Jugut

0

Ka gjithnjë lojtarë që mundohen të bëjnë ndonjë hile, të shtiren sikur janë dëmtuar për të fituar një faull apo për të vonuar lojën, por ajo që ka bërë portieri i El Nacionalit të Ekuadorit, Johan Padija, është e paparë në futboll.

Në minutat e fundit të ndeshjes për Kupën Sudamericana (ekuivalenti i Europa League), në Bolivi kundër San Hozesë, portieri ekuadoren po vononte lojën, ndaj arbitri i tërhoqi vëmendjen, i tregoi kartonin e verdhë dhe e preku në shpatull për t’i tërhequr vëmendjen.

Aty Padija u duk sikur u godit nga ndonjë plumb dhe u palos. Shihni videon komike!

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.