Simeone, eh sikur të mos ishte Reali…

0

Ndoshta ka ardhur momenti që Diego Simeone të largohet nga Spanja, duke lënë kështu Atletiko Madridin.  Një meritë të madhe në këtë divorc, nëse do të vijë, ka sidomos Real Madridi, që për të katërtën herë radhazi eliminon skuadrën e argjentinasit nga Champions, teksa i ka marrë edhe dy herë trofeun (në sezonin 2013-2014 dhe në atë 2015-2016). Praktikisht, nga viti 2013 deri më sot, Atletiko Madrid i tij është eliminuar nga Real Madridi (2013-2014, 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017).

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.