Simeone: Derdhim gjak dhe ndeshjen se lëshojmë

0

Trajneri i Atletiko Madridit, Diego Simeone ka paralajmëruar rivalin e qytetit Real Madrid, se futbollistët e tij janë të gatshëm të vdesin në fushë, në prag të ndeshjes së kthimit në kuadër të Kupa e Mbretit. Atletiko ka avantazh 2:0 nga dueli i parë, por Los Blancos kanë paralajmëruar se do të tentojnë të përmbysin disavantazhin në Santiago Bernabeu. “E dimë se jemi më të dobët se Reali dhe Barcelona, por vetëm për shkak të futbollistëve që i kanë ata. E di se futbollistët e mi do të luajnë mirë, janë të gatshëm të vdesin për mua dhe për Atletikon. Nuk kanë frikë nga vdekja. Kam djem të mrekullueshëm në skuadër, e di se do të kemi sukses sepse janë luftëtarë”, deklaroi Simeone gjatë një interviste për “Canal+”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.