Shvajnshtajger, spektakël në Amerikë

0

Bastian Shvajnshtajger duket se ka bërë zgjedhjen e duhur, duke lënë Europën për Amerikën.

Mesfushori i famshëm, i larguar me trishtim nga Mançester Junajtid, ka rigjetur buzëqeshjen në Çikago, me “Zjarrin” e ndezur nga golat e tij.

Pas golit në debutim kundër Montrealit, Shvajni shënoi dje golin e parë në fitoren 3-0 kundër Nju Ingland.

Fitorja e dytë rresht për Çikagon, që ëndërron me një kampion bote në formë dhe të motivuar.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.