Shqipëria U19, Bogdani fton 10 lojtarë nga kampionati vendas

0

Shqipëria U19 do të zhvillojë dy miqësore kundër Rumanisë më 18 dhe 20 nëntor. Kundërshtari vjen me ekipin U18, por edhe trajneri Erjon Bogdani ka ftuar elementë të rinj për këto përballje. Pothuajset të gjithë lojtarët janë të datëlindjes 2001.

Në listën e publikuar vihet re fakti se janë jo pak, por plot dhjetë lojtarë nga klubet shqiptare. Në total janë ftuar 22 futbollistë dhe ka elementë nga klube si Lacio, Olimpiakos, Torino dhe Empoli.

NJOFTIMI I FEDERATËS SHQIPTARE TË FUTBOLLIT – “Trajneri i ekipit përfaqësues së Shqipërisë U-19, Erjon Bogdani, ka shpallur listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet miqësore që do të zhvillojë ndaj kombëtares U-19 të Rumanisë në stadiumin “Loni Papuçiu” në qytetin e Fierit. Bogdani për këto përballje testuese ka grumbulluar plot 22 futbollistë, ku 12 prej tyre aktivizohen në vendin tonë.

Shqipëri – Rumani (18 Nëntor 2018, ora 14:00; Stadiumi “Loni Papuçiu”, Fier)
Shqipëri – Rumani (20 Nëntor 2018, ora 14:00; Stadiumi “Loni Papuçiu”, Fier)

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.