Shqipëria U16 me karakter, shmang humbjen ndaj SPAL

Shqipëria U16 e ka nisur me barazim turneun ndërkombëtar “Etlinger 2019”. Kuqezinjtë e drejtuar nga Elvis Sina kanë barazuar me rezultatin 2-2 ndaj italianëve të SPAL, që e mbyllën pjesën e parë në avantazh. Malva mposhti portierin Lena për herë të parë, ndërsa me fillimin e pjesës së dytë realizoi edhe D’Andrea.

Bajraktari me penallti hapi takimin, kurse Maksuti realizoi golin e barazimit. Një rezultat befasues, pasi kuqezinjtë po luan prej shumë minutash me një lojtar më pak. Kjo ishte ndeshja e parë për Shqipërinë në këtë turne, ndërkohë që është planifikuar që sot prej orës 16:00 të luhet takimi i dytë ndaj Dinamo Brest. Ndeshjet janë 60-minutëshe.