Shqipëria është super, Azerbajxhani në tapet

1

Nis faza e dytë e turit kualifikues në volejboll, Euro Liga për meshkuj.

Gjashtë ndeshje në Shqipëri, tre sfida jetike për kombëtaren tonë, që është pranë kualifikimit në fazën finale, pas dy fitoreve në Maqedoni.

Sot u luajt ndeshja e parë dhe erdhi triumfi 3-0 ndaj Azerbajxhanit, me tre sete të pastra, sidomos i pari.

Paraqitje perfekte e kuqezinjve, sidomos Anton Qafarenës dhe Gazmend Husaj.

Tani na duhet edhe një fitore në dy ndeshje dhe jemi në turin final.

SHPËRNDAJE

1 KOMENT

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image