Shqipëria e volejbollit nuk ndalet, mposhtet edhe Maqedonia e Veriut

0

Kombëtarja U20 e Shqipërisë në volejboll ka regjistruar fitoren e tretë radhazi në “Kampionatin Ballkanik”. Kuqezinjtë kanë mposhtur në sallën e lojërave “Feti Borova”, Maqedoninë e Veriut në tre sete, 26 – 24, 26 – 24, 22 – 25.

Ky ishte takimi i fundit i fazës së grupeve, ku më parë Shqipëria mundi Kosovën dhe Greqinë. “Kampionati Ballkanik” është një turne që zhvillohet në Tiranë prej datës 24 qershor, në të marrin pjesë tetë përfaqësuese U20 të shteteve të ballkanit.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.