Shpërthen Galiardini: Inter i përçarë, klub inekzistent

0

Nëse janë fjalë të vërteta, atëherë situata tek Interi qenka shumë më e rëndë nga sa mendohej: mesfushori i Interit Galiardini ka lëshuar disa fraza të rënda, duke biseduar me zëvendëstrajnerin e Atalantës Tulio Griti, me të cilin ka punuar deri në janar.

Sipas “Il Giornale”, Galiardi i ka thënë Gritit: “Dhoma e zhveshjes tek Interi është në kaos total, anarki me grupime kundër grupimeve, ndërkohë që asnjeri nga klubi nuk ka autoritet dhe duket sikur nuk ka fare drejtues”.

Fjalë të rënda, që zbulojnë një situata jashtë kontrollit, me pronarët kinezë që drejtojnë nga Kina dhe drejtuesit italianë që nuk veprojnë me dorë të fortë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.