Shorti i plotë/ Botërori nis me Rusi-Arabia Saudite

0

Më 14 qershor 29018, ora 18.00, do të nisë Kupa e Botës në Rusi. Në “Luzhniki Stadium” në Moskë do të përballen Rusia vendase me Arabinë Saudite, në sfidën hapëse të grupi A.

Prej 15 qershorit, do të luhen 3 ndeshje në ditë, në orën 15.00, 18.00 dhe 21.00, me orën tonë.

Botërori 2018 / shorti

Grupi A

Rusia

Arabia Saudite

Egjipti

Uruguai

14.6.2018

Rusi – Arabi Saudite              17:00

“Luzhniki Stadium”, Moskë

15.6.2018

Egjipt – Uruguaj                     14:00

“Central Stadium”, Ekaterinburg

19.6.2018

Rusi – Egjipt   20:00

“Krestovsky Stadium”, Shën Petërburg

20.6.2018

Uruguaj – Arabi Saudite         17:00

“Rostov Arena”, Rostov mbi Don

25.6.2018

Arabi Saudite – Egjipt            16:00

“Volgograd Arena”, Vollgograd

Uruguaj – Rusi            16:00

“Samara Arena”, Samara

Grupi B

Portugalia

Spanja

Maroku

Irani

15.6.2018

Marok – Iran   17:00

“Krestovsky Stadium”, Shën Petërburg

Portugali – Spanjë       19:00

“Fisht Olympic Stadium”, Soçi

20.6.2018

Portugali – Marok       14:00

“Luzhniki Stadium”, Moskë

Iran – Spanjë   20:00

“Kazan Arena”, Kazan

25.6.2018

Iran – Portugali                       20:00

““Mordovia Arena””, Saransk

Spanjë – Marok           20:00

“Kaliningrad Stadium”, Kaliningrad

Grupi C

Franca

Australia

Peruja

Danimarka

16.6.2018

Francë – Australi         12:00

“Kazan Arena”, Kazan

Peru – Danimarkë                   18:00

“Mordovia Arena”, Saransk

21.6.2018

Francë – Peru  14:00

“Central Stadium”, Ekaterinburg

Danimarkë – Australi  16:00

“Samara Arena”, Samara

26.6.2018

Australi – Peru            16:00

“Fisht Olympic Stadium”, Soçi

Danimarkë – Francë    16:00

“Luzhniki Stadium”, Moskë

Grupi D

Argjentina

Islanda

Kroacia

Nigeria

16.6.2018

Argjentinë – Islandë   15:00

“Otkrytie Arena”, Moskë

Kroaci – Nigeri           21:00

“Kaliningrad Stadium”, Kaliningrad

21.6.2018

Argjentinë – Kroaci    20:00

Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod

22.6.2018

Nigeri – Islandë         17:00

“Volgograd Arena”, Vollgograd

26.6.2018

Islandë – Kroaci          20:00

“Rostov Arena”, Rostov mbi Don

Nigeri – Argjentinë   20:00

“Krestovsky Stadium”, Shën Petërburg

Grupi E

Brazili

Zvicra

Kosta Rika

Serbia

17.6.2018

Kosta Rikë – Serbi      14:00

“Samara Arena”, Samara

Brazil – Zvicër            20:00

“Rostov Arena”, Rostov mbi Don

22.6.2018

Brazil – Kosta Rikë     14:00

“Krestovsky Stadium”, Shën Petërburg

Serbi – Zvicër  20:00

“Kaliningrad Stadium”, Kaliningrad

27.6.2018

Serbi – Brazil  20:00

“Otkrytie Arena”, Moskë

Zvicër – Kosta Rikë     20:00

Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod

Grupi F

Gjermania

Meksika

Suedia

Koreja e Jugut

17.6.2018

Gjermani – Meksikë    17:00

“Luzhniki Stadium”, Moskë

18.6.2018

Suedi – Kore e Jugut   16:00

Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod

23.6.2018

Gjermani – Suedi        17:00

“Fisht Olympic Stadium”, Soçi

Kore e Jugut – Meksikë          20:00

“Rostov Arena”, Rostov mbi Don

27.6.2018

Kore e Jugut – Gjermani         16:00

“Kazan Arena”, Kazan

Meksikë – Suedi         16:00

“Central Stadium”, Ekaterinburg

Grupi G

Belgjika

Panamaja

Tunizia

Anglia

18.6.2018

Belgjikë – Panama       17:00

“Fisht Olympic Stadium”, Soçi

 

Tunizi – Angli 20:00

“Volgograd Arena”, Vollgograd

23.6.2018

Belgjikë – Tunizi         14:00

“Otkrytie Arena”, Moskë

24.6.2018

Angli – Panama           14:00

Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod

28.6.2018

Angli – Belgjikë                      20:00

“Kaliningrad Stadium”, Kaliningrad

Panama – Tunizi          20:00

“Mordovia Arena”, Saransk

Grupi H

Polonia

Senegali

Kolumbia

Japonia

19.6.2018

Poloni – Senegal         14:00

“Otkrytie Arena”, Moskë

Kolumbi – Japoni        17:00

“Mordovia Arena”, Saransk

24.6.2018

Japoni – Senegal          17:00

“Central Stadium”, Ekaterinburg

Poloni – Kolumbi        20:00

“Kazan Arena”, Kazan

28.6.2018

Japoni  – Poloni            16:00

“Volgograd Arena”, Vollgograd

Senegal – Kolumbi      16:00

“Samara Arena”, Samara

 

1/8 e finaleve

30.6.2018

C1 – D2           16:00               “Kazan Arena”

A1 – B2           20:00               “Fisht Olympic Stadium”

2.7.2018

E1 – F2            16:00               “Samara Arena”

G1 – H2           20:00               “Rostov Arena”

1.7.2018

B1 – A2           16:00               “Luzhniki Stadium”

D1 – C2           20:00               “Nizhny Novgorod Stadium”

3.7.2018

F1 – E2            16:00               “Krestovsky Stadium”

H1 – G2           20:00               “Otkrytie Arena”

1/4 e finaleve

6.7.2018

QF1 – QF2      16:00               “Nizhny Novgorod Stadium”

QF5 – QF6      20:00               “Kazan Arena”

7.8.2018

QF3 – QF4      20:00               “Fisht Olympic Stadium”

QF7 – QF8      14:00               “Samara Arena”

 

Gjysmëfinale

10.7.2018

SF1 – SF2        20:00               “Krestovsky Stadium”

11.7.2018

SF3 – SF4        20:00               “Luzhniki Stadium”

Finalja

FN1 – FN2      17:00               “Luzhniki Stadium”

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image