Shkëndija rrezikon kualifikimin, Pobeda i mund në Tetovë

0

Shkëndija e Tetovës është mundur sot në shtëpi nga skuadra e Pobedës në sfidën e parë të raundit të dytë të  Kupës së Maqedonisë. Tetovarët u mposhtën nga goli i Makotas, i cili realizoi pa u mbushur 20 minuta lojë. Kualifikimi është në diskutim, kjo pasi humbja erdhi në shtëpinë e të besuarve të Qatip Osmanit.

Skuadra kuqezi krijoi jo pak raste, por nuk mundi që të finalizonte, duke marrë një rezultat negativ në këtë sfidë. Tani i duhet një punë jo e vogël në ndeshjen e kthimit, e cila do të luhet në fillimin e muajit të ardhshëm.

Shkëndija mori në fundjavë kreun e klasifikimit dhe shihet si një favorite për të marrë titullin. Gjithsesi, tetovarët kanë objektiv dhe Kupën, duke qenë se janë ata mbajtësit në fuqi të këtij trofeu.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.