Fillimi Futboll Shqiptar Shkëndija barazon me Vardarin, kreu pronë kuqezi

Shkëndija barazon me Vardarin, kreu pronë kuqezi

0

Shkëndija-Vardar nuk prodhon fitues, në rifillimin e kampionatit maqedonas, sepse supersfida e luajtur në Tetovë ka mbaruar në barazim 1-1. Pjesa e parë nuk prodhoi gola, edhe pse Shkëndija krijoi lojë e raste, ndërsa fundi i ndeshjes ishte mjaft i nxehtë.

Vardari për pak minuta ëndërroi, sepse gjeti golin me Gërnçarov në minutën e 79’, por gëzimi zgjat vetëm 7 minuta, sepse sulmuesi i Shkëndijes, Besart Ibrahimi barazoi shifrat  dhe Shkëndija vazhdon mban kreun me 8 pikë para.

 

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image