Shehi: Trofe i fituar me djersë, emocion i madh lajmi i fitores në CAS

0

Kapiteni i Skënderbeut, Orges Shehi, ka folur në prag të sfidës Skënderbeu-Kamza, por natyrisht në fokus ka qenë kthimi i titullit kampion për sezonin 2015/16.

“E kemi ndjerë gjithnjë tonin këtë trofe, e kemi fituar me djersë. Dita e djeshme ishte emocionuese, lajmi që erdhi na gëzoi pa masë.

“Është kënaqësi e veçantë të jem pjesë e një klubi fitues dhe një skuadre të shkëlqyer. Shkëmbi dhe Arapi kishin fituar 6 trofe, tani unë pres të fitoj trofeun e shtatë, është një kënaqësi e rrallë dhe e pres me padurim momentin e ngritjes së trofeut. Sot do të festojmë pas ndeshjes, me një ceremoni të thjeshtë, por atë trofe që na është kthyer e kemi ngritur një herë.

“Në CAS sërish për betejën me UEFA-n? Sigurisht që është një shpresë e madhe. Sepse pjesë e atyre akuzave ishin dhe ndeshjet  e kampionatit. Kështu që ne kemi besimin që ta fitojmë, sepse për këtë pjesë nuk ka pasur asnjë lloj fakti dhe asnjë lloj prove kundër nesh”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here