Shehi ka një dilemë të madhe, Dejvi Bregu jep sinjalin e parë

0

Skënderbeu ka një ndeshje të vështirë të premten. Korçarët, pas humbjes së pësuar me Flamurtarin do kërkojnë të reagojnë. Këtë duhet ta bëjnë pa mbrojtësin Kristi Vangjeli, i cili është i pezulluar me kartonë të verdhë. Zëvendësuesi i tij është dilema e madhe e Shehit këtë javë.

Zhvendosja e Radas në të djathtë të mbrojtjes është një opsion, por trajneri durrsak duhet të mendohet mirë. Kroati nuk ka freskinë e dikurshme për të luajtur në krah. Kujtojmë se mbrojtësi në tetor ka mbushur 35 vjeç dhe ndër të tjera në dy takimet e fundit nuk ka luajtur asnjë minutë për Skënderbeun.

DEJVI BREGU – Vlonjati u dëmtua pikërisht në një ndeshje me Tiranën, por ishte miqësore. Fraktura e pësuar në dorë e ka penalizuar sulmuesin anësor, i cili gjatë këtyre ditëve është rikthyer të stërvitet. Gjithsesi duhet fillimisht të marrë ngarkesën e duhur fizike.

Bregu është një lojtar shumë i rëndësishëm për Skënderbeun dhe këtë e tregojnë edhe shifrat. Sulmuesi ka shënuar 7 herë në 17 ndeshjet që është aktivizuar në Superiore me korçarët. Shehi pret me padurim ta ketë të gatshëm sulmuesin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.