Shaland zgjedh “luftëtarët”, një risi te Kosova

0

Kosova luan me Danimarkën dhe Bullgarinë, ndërkohë që trajneri Bernard Shaland ka përzgjedhur lojtarët që do të ketë në dispozicion për këto dy përballje. E dyta është më e rëndësishme, pasi është edhe e para e kualifikueseve të Euro 2020. Ajo luhet më 25 mars prej orës 20:45, kurse m Danimarkën miqësorja luhet më 21 mars në orën 19:00.

Sa i takon listës, risitë janë disa. Është ftuar për herë të parë Florent Hasani. Mesfushori i skuadrës hungareze të DVTK ka qenë pjesë e Kosovës U21 dhe tani bën hapin e madh. Rikthim në përfaqësuese edhe për Bersant Celinën e Bernard Berishën. Demhasaj e Avdijaj kanë mbetur jashtë.

LISTA E KOSOVËS PËR NDESHJET ME DANIMARKËN DHE BULLGARINË

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.