Serbët kujtojnë betejën kundër UÇK-së

1

Koha kalon, por duket se plagët e luftës Serbi-Kosovë nuk do të shërohen kurrë. Sot u luajt ndeshja Crvena Zvezda-Arsenal në Beograd dhe në stadium ra në sy një parullë gjigante.

“1998-1999, heronjtë e Kosharës’, është mesazhi i shpalosur nga serbët, që kanë përkujtuar betejën e Kosharës, në vitin 1999, një ndër disfatat historike të serbëve, që humbën edhe shumë jetë njerëzish.

 

You might also like
1 Comment
  1. Shaban says

    Te shretet keto vetem humjet kujtojn se fitore nuk kan

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.