S’duroi sharjet e tifozëve, 10 vite burg për reagimin e çmendur

0

Një ndër pjesët e shëmtuara të futbollit janë ngacmimet që u bëhen futbollistëve nga tifozët e skuadrave kundërshtare.

Pikërisht këto ngacmime janë bërë shkak për një ngjarje të çuditshme në Uells. Futbollisti amator Li Tejlor nuk duroi dot ngacmimet e një grupi prej 11 adoleshentësh, të cilët filluan ta tallnin për peshën e tij.

Me të mbaruar ndeshja Tejlor bën një çmenduri duke marrë iu drejtuar makinës së tij tip “BMË” e më pas iu drejtua grupit të adoleshentëve. Fatmirësisht nuk pati lëndime serioze dhe Tejlor tani ëshë pas hekurave ku do të vuajë një dënim 10-vjeçar.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.