Sarri firmos me Çelsin, por zyrtarizimin e shtyn… Zhorzhinjo!

0

Ora 20:00… Nga zyrat e Stamford Bridge del Mauricio Sarri dhe Zola, që do të jenë dyshja që do të drejtojë Çelsin sezonet në vazhdim, pasi Konte është shkarkuar. Por, klubi londinez nuk zyrtarizon ende asgjë. Motivi? Faji i Zhorzhinjos! Por, çfarë e lidh italo-brazilianin me të ardhmen e Sarrit? Marrëveshja me Napolin. Sepse, klauzola e Sarrit për t’u liruar nga axurrët ishte përfshirë ne çmim për transferimin e mesfushorit në Angli, te Çelsi…

Kështu, Zhorzhinjo, që ka kryer sot një pjesë të vizitave, duhet t’i përsërisë edhe ditën e nesërme. Pasi të marrë “ok” nga stafi mjekësor, do të vijë edhe zyrtarizimi “double”, pra Sarri dhe Zhorzhinjo…

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.