Salah te Roma, Fiore do 5 mln euro

0

Mohamed Salah te Roma… por me lejen e Fiorentinës. Nëse egjiptiani do të firmosë për verdhekuqtë, pasi ka mbërritur në Romë ditën e djeshme, atëherë vjollcët duhet të marrin dëmshpërblim prej 5 mln eurosh nga Çelsi, ose një futbollist, apo huazim tjetër. Marrëveshja është e tillë dhe frenon disi Romën. Por, klubi i Fiorentinës ka kontratë të vlefshme me klubin londinez ndaj edhe futbollisti duhet që ta respektojë atë. Sigurisht, futbollisti ka zgjedhur dhe i ka thënë “jo” shumë ofertave të tjera vetëm për të luajtur me verdhekuqtë, që duhet të gjejnë një gjuhë të përbashkët sa më shpejt.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2019/02/fotoblinibilta.jpeg