Sadiku vijon të duartrokasë nga stoli, Basha fiton derbin me Alijin

0

Me siguri do të vijë edhe momenti i Armando Sadikut, por kur të mos jetë më nevoja për pikë. Sot Levante fitoi 2-1 ndaj Seviljes së Montelës, duke siguruar praktikisht mbijetesën në La Liga, sepse tashmë vetëm matematika nuk e lejon të festojë. Gjithsesi, edhe nëse Levante i humbet tre ndeshjet e mbetura, do të duhej që Deportivo La Korunja t’i fitonte 4 ndeshjet e veta me rezultate me të paktën gola diferencë për takim, diçka e pamundur.

Sadiku ishte sërish në stol, gjatë gjithë ndeshjes, duke u braktisur nga trajneri Pako Lopez, i cili me dyshen Boateng-Roxher Marti ka gjetur skemën perfekte. Tani që mbijetesa u sigurua, ndoshta do të provohet Sadiku dhe në 3 ndeshjet e mbetura do të duhet të bindë, përndryshe aventura spanjolle do të mbetet një kujtim aspak i këndshëm.

BASHA – Ndërkaq, në Serinë B italiane u luajt një derbi shqiptarësh, sepse Bari priste Entelën. Fituan puljezët 1-0, me Migjen Bashën që luajti 90 minuta dhe në fund festoi. Përballë ishte vetëm Naser Aliji, i cili mori karton të verdhë, ndërsa Llullaku qëndroi në stol, si zakonisht. Renditja sheh Barin të afrohet me vendin e dytë, ndërsa Entela është shumë pranë zonës së rënies direkte.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.